VÝLET DO ZOO DVŮR KRÁLOVÉ

Žirafa     Návštěva zoologické zahrady ve Dvoře Králové je většinou pro mnoho dětí právě tím nejlákavějším a nejžádanějším výletem.

     Děti prožijí v ZOO nejen příjemný den, ale také se dozví spoustu nového o zajímavém světě zvířat a o práci odborníků, kteří o ně pečují. Vždyť čím více budou vědět o zvířatech, která s nimi na této planetě žijí, tím více je budou respektovat a chránit.

     Královédvorská ZOO leží v podhůří nejvyšších českých hor - Krkonoš, v malebném údolí potoka Netřeby. Je největším chovatelem afrických zvířat v Evropě a patří mezi nejkrásnější ZOO Evropy i světa. Počtem držených zvířat je největší ZOO u nás a je nejznámější i nejslavnější českou zoologickou zahradou. Jako jediná v ČR nabízí v létě SAFARI, kde návštěvníci projíždějí ve speciálně upravených safaribusech mezi volně vypuštěnými zvířaty.

     V ZOO děti navštíví pavilon šelem, tropický pavilon s volně létajícími ptáky, pavilon ryb a plazů a mnoho dalšího. Expozice a výběhy jsou vytvářeny tak, aby napodobovaly přírodní životní prostředí zvířat a přitom jim umožňovaly přirozeně se chovat a žít. V posledním desetiletí došlo k modernizaci starých objektů a zlepšení služeb i bezpečnosti návštěvníků. Z těchto důvodů jsou všechny šelmy a velcí primáti odděleni od návštěvníků skly, což umožní doslova bezprostřední kontakt se zvířetem, ale zároveň zabrání poranění všetečného dítěte.

Tygřík    Sloni v ZOO Dvůr Králové

Skupina dětí v zoologické zahradě     Díky své poloze může tato ZOO nabídnout čisté životní prostředí a půvabnou přírodní scenérii, což je v dnešní době velmi příjemné.

     Další informace o královédvorské ZOO jsou přístupné rovněž na adrese www.zoodk.cz.

     Doprava autobusem do Dvora Králové nad Labem a zpět a vstupné do ZOO jsou zahrnuty v ceně.