VÝLET NA SNĚŽKU

     Nejvyšší hora České republiky Sněžka? Jistě jedno z nejzajímavějších míst České republiky.
     V sobotu ráno cca 9:00 hodin přijede pro děti přímo do tábora autobus a odveze je na jeden z dalších výletů, který děti absolvují a to výstup na nejvyšší horu České republiky Sněžku.
     Autobus odveze děti na Pomezní boudy odkud půjdou pěšky příjemnou cestou Česko-polského přátelství až na výraznou dominantu východní části Krkonoš a současně nejvyšší horu Česka Sněžku (1602 m n. m.), jejíž pojmenování je odvozeno od přídavného jména "sněžná", tedy sněhem pokrytá. Jejím skalnatým vrcholem vede státní hranice s Polskem. První historicky zaznamenaný výstup sem podnikl neznámý Benátčan v roce 1456 při hledání drahých kamenů. Sněžka bývala i významným poutním místem. Nejstarší stavbou na vrcholu je 14 m vysoká kaple sv. Vavřince ze 17. století.

   Velká návštěvnost Sněžky vedla k výstavbě Slezské boudy v roce 1850. Ta sloužila až do roku 1976, kdy zde byl postaven horský hotel talířovitého tvaru. Na české straně stojí budova České boudy z roku 1868. Opodál najdeme skromnou budovu poštovny, nejvyššího místa v Čechách, kde je možné získat poštovní razítko. Další stavbou na české straně Sněžky je horní stanice sedačkové lanovky z Pece pod Sněžkou. Nejkrásnější a nejobtížnější pěší trasa na Sněžku vede Obřím dolem vzhůru k bývalé Obří boudě odtud na Sněžku. Děti se však vrátí stejnou cestou až na Pomezní boudy odkud je opět odveze autobus přímo do tábora. V táboře by děti měli být nejdéle v 18:00 hod.
     Výlet na Sněžku bude pro děti příjemnou procházkou krásnou přírodou Krkonoš a zároveň návštěvou míst, které ne každé dítě navštívilo.
     Doprava autobusem jakož i dýchání čerstvého Krkonošského vzduchu je zahrnuto v ceně.