VÝLET DO LHOTY NA EKOLOGICKOU FARMU

     Prohlídka chovu domácích a hospodářských zvířat, tak přesně toto děti uvidí při návštěvě Lhoty nedaleko Trutnova na ekologické farmě.

     Po snídani přibližně v 10 hodin vyrazí děti z tábora lesem pěšky asi 8 km do obce Lhota k prohlídce ekologické farmy. Děti zde uvidí podmínky chovu hospodářských zvířat a budou mít možnost prohlídky koní a projížďky na nich. Budou se moci názorně seznámit s jejich chovem, zvyky, způsoby života a zajímavostmi, které se ve škole nedozví. Dále jsou zde pro děti připraveny různé soutěže se zvířaty. Děti na vlastní oči uvidí a ti největší odvážlivci i sami zkusí dojení kozy, krávy a podobně. Málokteré dnešní dítě má možnost na vlastní oči vidět a dokonce si i samo podrbat domácí prase, kozla, kravku či krocana. Dále je zde pro děti připraven táborák s možností opečení špekáčků. Plánovaný návrat do tábora je přibližně v 17 hodin. Na výlet dostanou děti balíček s jídlem. Po návratu do tábora dostanou děti teplou večeři.

     Návštěva ekologické farmy a seznámení se dětí s ekologickým chovem zvířat bude pro ně jistě přínosným zážitkem.

     Poplatky za návštěvu ekologické farmy, jakož i ochutnávka čerstvě nadojeného kozího a kravského mléka jsou zahrnuty v ceně.